Kosgeb destekli ISO Belgesi

Kosgeb Destekli ISO Belgesi

KOSGEB ‘in Açılımı  Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olarak geçmektedir. Görevi ülkemizde rekabet gücünü arttırarak küçük ve orta ölçekli firmalara destekler ve eğitimler vermektir. KOSGEB desteklerinden yararlanabilmek için üye olmanız gerekmektedir.

KOSGEB son 2 yıldır Kalite Yönetim sistemleri ve Belgelendirme konularında firmalara destek vermektedir. Bu destekler başvuru yapılan İle ve çalışan sayılarına göre %50 ila %80 arasında değişmektedir. Firmalar alacakları ISO Belgelerini TÜRKAK tarafından akredite edilmiş kuruluşlardan almaları halinde Kosgeb Ücretin % 50 sinden başlamak üzere iade destekleri sunmaktadır. ISO Başvurusundan önce Kosgeb e başvuru yapılarak Belgelendirme Desteğinizin Onaylanması gerekmektedir. Belgelendirme Desteğinizin onaylanmasıyla Gereken denetim tarafımızdan yapılarak belgelendirme işlemleriniz tamamlanır. Ücret Firmanız tarafından fatura karşılığı olarak ödenir ve sonrasında KOSGEB e ödeme bildirimi yapılır. Ödeme Bildiriminden sonra KOSGEB in Ücret iade süresi  Bağlı bulunan KOSGEB Müdürlüğüne göre farklılık gösterebilir. Bu Süre 15 Gün ile 180 Gün arasında değişebilir.

Genel destek Programı Bu programın amacı; ülkenin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında, küçük ve orta ölçekli işletmelerin payını ve etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini ve düzeylerini yükseltmek, sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek üzere, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından uygulanacak Genel Destek Programı ile ilgili iş ve işlemlerin esaslarını düzenlemektir. Bu program, küçük ve orta ölçekli işletmelere KOSGEB tarafından uygulanacak Genel Destek Programına ilişkin esasları kapsar.

Destek programından yararlanma koşulu
MADDE 5 – (1) Programdan yararlanmak isteyen işletmenin, KOSGEB Veri Tabanında yer alması koşulu aranır.
(2) Programdan yararlanmak isteyen işletme KOSGEB Birimine başvuru yapar. Başvurusu kabul edilen işletmeden taahhütname alınır. 3
(3) İşletmenin taahhütname vermesi halinde, taahhütnamenin KOSGEB Biriminde kayda alındığı tarih, programın başlangıç tarihi olarak kabul edilir.
Destek programının süresi
MADDE 6 – (1) Programın süresi işletme için 3 (üç) yıldır. Üç yıllık destek programı süresi tamamlandıktan sonra, işletmenin talebi halinde destek programı yeniden başlatılabilir. Başlatılan yeni destek programında, önceki destek programı kapsamında işletmeye kullandırılan destek miktarları dikkate alınmaz.

Kosgeb Destekli ISO Belgesi Almak İçin 0312 911 33 00 Numaralı Destek hattımızı arayabilir veya Online Başvuru yapabilirsiniz

Paylaş:
  • WE DID ıso 14001 belgesi, iso 14001 belgeli firmalar, iso 14001 certification, iso 14001 eğitimi, iso 14001 eğitim sunumu, iso 14001 el kitabı, iso 14001 iç tetkikçi eğitimi, iso 14001 iç denetim soruları, iso 14001 indir, iso 14001 iç tetkik soru listesi, iso 14001 iç denetçi eğitimi, iso 14001 kullanan firmalar, iso 14001 kimler alabilir, iso 14001 kalite yönetim sistemi, iso 14001 kimlere verilir, iso 14001 kalite el kitabı, iso 14001 kurs,
  • CATEGORY , , , ,
TOP